Petromax Ocelová pánev SP24

Ocelová pánev Petromax SP24 má ideální velikost na tramping a toulání se přírodou. Průměr plochy pro vaření 18 cm, hmotnost 1,2 kg. Vyrobeno v Německu.
Dostupnost Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Možnosti doručení
Kód: PET-701263
1 279 Kč
Petromax Ocelová pánev SP24
Prodáváme jen to, co bychom si sami vybrali.
100% originální
Prodáváme jen to, co bychom si sami vybrali.
Jsme tu pro vás
Jsme tu pro vás
Chceme, abyste byli spokojeni. Bez kompromisů.
Přes 10 000 výdejních míst
Přes 10 000 výdejních míst
po celé ČR
U nás najdete udržitelné a ekologické produkty
Šetrné produkty
U nás najdete udržitelné a ekologické produkty

Ocelová pánev Petromax SP24 má ideální velikost na tramping a toulání se přírodou. Průměr plochy pro vaření 18 cm, hmotnost 1,2 kg. Vyrobeno v Německu.

Tohle nádobí vám udělá pořádnou radost. Kovaná ocelová pánev, kterou s sebou vezmete na bivak v přírodě a vaření na ohni. Následně ji vrátíte domu do kuchyně a budete s ní vařit klidně na indukční desce nebo na plynovém sporáku.
Ocelové pánve jsou přirozeně nepřilnavé a s tím, jak ji budete používat a ošetřovat olejem, bude stále lepší.

  • kovaná ocelová pánev Ø 24 cm
  • hmotnost 1,2 kg
  • přirozeně nepřilnavý materiál
  • celková délka včetně rukojeti 46 cm
  • vyrobeno v Německu
  • velikost vařící plochy Ø 18 cm
  • vhodná pro vaření na ohni, plynu i indukci

Péče o ocelové pánve

Ocelové pánve potřebují specifickou péči. Když si ale na to zvyknete, bude vám pánev sloužit navždy. Protože jsme si tím už sami prošli, rádi vám dáme tipy, jak se o ocelovou pánev postarat, aby sloužila opravdu dlouho. S věkem je totiž jen lepší. 

Nová pánev

Z nové pánve odstraňte případné samolepky a namočte na 5-10 minut do horké vody s jarem na nádobí. Nenechávejte jí tam však déle. Pánev umyjte, opláchněte a otřete.

Naplňte dno pánve olejem a pomalu zahřívejte. Přidejte lžičku soli a občas promíchejte například vařečkou. Jakmile zahlédnete první letmé náznaky kouře, odstavte pánev, vylejte olej se solí a nechte vychladnout. Vychladlou pánev vypláchněte vodou, otřete utěrkou, naolejujte a opětovně vytřete utěrkou. Pánev je připravená k použití. Vše trvá zhruba 5 minut.

Údržba pánve po použití

Pánev nemyjte v myčce, ani silnými detergenty, písky a podobně. Jednoduše smyjte houbičkou s vodou a jarem, když je pánev ještě teplá. Do umyté pánve kápněte trochu oleje (např. slunečnicový / ne olivový), vytřete do sucha a uložte k dalšímu použití.

Tmavnutí pánve je ku prospěchu. Jak pánev tmavne, stává se více a více nepřilnavá. V případě, že se Vám pánev připéká, popřípadě se na ní objevili rezavé tečky po nedostatečném uschnutí, vydrhněte pánev solí při postupném zahřívání a následně ji znovu zaktivujte využitím postupu pro nové pánve. Každý výrobce ocelových pánví může mít svůj postup, jak se o pánev starat. Pokud můžete, řiďte se návodem od výrobce.

Přejeme mnoho zážitkového vaření v přírodě i doma.

Kategorie: Kempingové nádobí
Záruka: 2 roky
Hmotnost (kg): 1.2
Materiál: ocel
Rozměr (cm): 24 x 24
Země původu: Německo
#sizes_table#: hidden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Petromax je Německá firma, která využívá osvědčené metody pro použití ohně a světla s úctou k tradicím. Petromax je nejstarším a nejznámějším výrobcem petrolejových lamp. Jejich osvědčené petrolejky jsou oblíbené pro své jasné světlo a působivý vzhled.

Vyrábí vysoce odolné a kvalitní nádobí a nádoby pro vaření na ohni. Velice si zakládají na kvalitě materiálů venkovního vybavení a příslušenství. Vědí, který materiál a jak dokáže rozvádět teplo z ohně pro přípravu skvělých pokrmů. A také vědí jak se o materiály šetrně starat. Petromax posune vaše kempování o krok dále.