Light My Fire od nyní z bioplastů

Švédská značka Light my Fire dále rozvijí svojí environmentální zodpovědnost a přeměnila celou svoji produktovou řadu výrobků. Od výrobků samotných, tak i obalových materiálů. Snahu určitě chválíme. Plasty mají svojí funkci ve společnosti a některé neocenitelné schopnosti. Jako se vším se to ale ani s plasty nesmí přehánět. 

BIOPLAST

Bioplasty lze rozdělit na 2 kategorie - kompostovatelné plasty (vyrobené z ropných produktů nebo přírodních materiálů nahrazujících ropné produkty v různém poměru) a plasty vyrobené částečně nebo zcela z přírodních zdrojů.

Kompostovatelné plasty mají v tuto chvíli tu nevýhodu, že kompostovatelné jsou, ale jen v průmyslových kompostárnách, kde se opravdu rozloží, avšak za specifických podmínek, které lze kontrolovat. Bohužel většina kompostovatelných plastů se v domácím kompostu nerozloží nebo rozloží mnohem pomaleji, než je proklamováno. Mám osobní zkušenost z kompostovatelnými sáčky, které i po 2 letech v kompostu zůstali naprosto netknuté.

Light My Fire se vydal druhou cestou - využívá výhody plastů, které doplňuje v nejvyšší možné míře přírodními materiály tak, aby ekologická stopa byla co nejnižší, zároveň však výrobky měly požadované vlastnosti, a to pevnost, lehkost, odolnost a možnost používat nádobí za vysokých teplot nebo mýt v myčce.

Výrobky Light My Fire proto obsahují

Terralene

Využívá certifikovanou třtinu a dřevitá vlákna z odpadního dřeva z certifikovaných evropských lesních hospodářství. Dodává výrobkům texturu, barvu a pevnost

Ecozen

Vyrábí se z certifikované evropské kukuřice bez GMO (kukuřice bez genetické modifikace). Dodává výrobkům pevnost a odolnost vůči teplotám.

Dryflex Green

Používá certifikovanou třtinu ve 2 různých hustotách pro extra pevnost.

 

BALENÍ

Obaly jsou možná nejproblematičtější součást celého spotřebitelského řetězce. Vždyť ve většině případů se obalový materiál rovnou vyhodí a bez jakéhokoliv následného využití zamořuje životní prostředí. My ve většině případů používáme již použité kartonové krabice a výplně, dáváme tak obalům nový život a využítí. Více se o tom můžete dočíst v článku www.outdoorstuff.cz/nas-prispevek-pro-planetu.

Prohlídnout sortiment značky Light My Fire.