Lifesaver Filtr Wayfarer

Robustní a přesto kompaktní vodní filtr Lifesaver Wayfarer odstraní z vody spolehlivě 99,99 % všech bakterií i virů. Zároveň v ní dramaticky snižuje obsah těžkých kovů, chemikálií i mikroplastů. Díky tomu umožňuje na cestách pít z přírodních vodních zdrojů zcela bez obav. Zařízení dokáže vyčistit až…

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
21.8.2024
Možnosti doručení
Kód: 8TSN100101
2 601 Kč
Prodáváme jen to, co bychom si sami vybrali.
100% originální
Prodáváme jen to, co bychom si sami vybrali.
Jsme tu pro vás
Jsme tu pro vás
Chceme, abyste byli spokojeni. Bez kompromisů.
Přes 10 000 výdejních míst
Přes 10 000 výdejních míst
po celé ČR
U nás najdete udržitelné a ekologické produkty
Šetrné produkty
U nás najdete udržitelné a ekologické produkty

Robustní přesto kompaktní vodní filtr Lifesaver Wayfarer odstraní z vody spolehlivě 99,99 % všech bakterií i virů. Zároveň v ní dramaticky snižuje obsah těžkých kovů, chemikálií i mikroplastů. Díky tomu umožňuje na cestách pít z přírodních vodních zdrojů zcela bez obav. Zařízení dokáže vyčistit až 5000 litrů vody (záleží na stupni znečištění) a může tak cestovateli sloužit na denní bázi až 8,5 roku.

Výkon 1,4 l přefiltrované vody za minutu nevyžaduje žádné zdlouhavé čekání. Díky kompaktním rozměrům (15,5 x 75 x 90 mm) se WAYFARER snadno vejde do kapsy batohu.

Otočné madlo pumpy vyhovuje levákům i pravákům. Díky 1,3 m dlouhé sací hadici lze vodu snadno nabírat i v těžko přístupných terénech.

Technologie LIFESAVER je založena na dvoustupňovém filtračním systému:

 1. Nejprve je přírodní voda ruční pumpou protlačena skrz ultrafiltrační jednotku z dutých vláken, která vodu zbaví všech bakterií, virů, mikroplastů a částic větších než 0,015 mikronů ( = 15 nanometrů).
 2. Ve druhém stupni protéká voda přes filtr z aktivního uhlí, který odstraňuje chemikálie a těžké kovy (chlór, olovo, nikl, kadmium apod), čímž se výrazně zlepšuje její chuť a vůně.

Díky technologii Failsafe™ se systém sám po dosažení konce životnosti zablokuje a neohrozí tak uživatele. Filtr na vodu LIFESAVER WAYFARER vznikl na základě 15 let zkušeností společnosti LIFESAVER s filtrací vody. Výrobek také proto vyhovuje nejpřísnějším standardům NSF/ANSI P231. 

 • Vyměnitelná filtrační kazeta splňuje normy NSF/ANSI P231 pro mikrobiologické filtry na vodu.
 • Z vody odstraní 99,9999 % bakterií a 99,999 % virů.
 • Vyčistí až 5 000 litrů vody (dle míry znečištění).
 • Vyměnitelný kotouč s aktivním uhlím snižuje množství chemikálií a těžkých kovů, jako je chlór, olovo, nikl a kadmium. Zlepšuje chuť a vůni. Životnost cca 100 litrů.
 • Otočná rukojeť pumpy pro snadné použití pro leváky i praváky
 • Technologie FailSafe -  Jakmile jsou filtrační membrány ucpané, voda nemůže projít skrz a  nehrozí uživatele
 • Obsahuje 1,3 m sací hadici pro čerpání vody přímo ze zdroje a 0,5m výstupní hadici pro plnění nádob. 
 • Vyrobeno ve Velké Británii.
 • Materiály ani odpadní voda neobsahují BPA ani BPS.

 

Obsah balení: 

 1. vyměnitelnou filtrační kazetu na 5000 litrů
 2. vyměnitelný filtr s aktivním uhlím pro odstranění zápachu a pachuti z vody (přefiltruje až 100 litrů)
 3. čerpací hadice s plovákem
 4. obal na příslušenství LifeSaver® Wayfarer
Kategorie: Cestovní filtry na vodu
Záruka: 2 roky
Filtrace bakterií: ANO
Filtrace chemikálií a kovů: ANO
Filtrace virů: ANO
? Filtrační kapacita (l): 5000
Hmotnost (g): 323
Průtok (l/min): 1,4
Rozměr (cm): 15,5 x 9 x 7,5
Typ: cestovní filtr na vodu
Země původu: Velká Británie
#sizes_table#: hidden
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Hlavním účelem cestovních filtrů na vodu firmy LifeSaver je zajistit jejich uživatelům přístup k nezávadné pitné vodě.

Zákaznickou základnu většinou tvoří zanícení outdooroví cestovatelé, off-grid nadšenci nebo nouzoví preppeři. Všechny tyto skupiny sdílí společnou touhu starat se o svět kolem nás, ale navíc žít v souladu s přírodou udržitelným a soběstačným způsobem. S ohledem na výše zmíněné firma LifeSaver v posledních několika letech vědomě upustila od používání plastů v našich obalech, kde to bylo možné. Také přešli na používání jednostránkových příruček pro rychlý start, aby nahradili obsáhlejší příručky k produktům, které jsou nyní k dispozici pouze ke stažení zde na našem webu.

Teoreticky lze uvažovat, že každý litr přefiltrované vody cestovním filtrem šetří vyhozenou PET lahev, která by se musela koupit. Každý 1 kanystr LifeSaver tak může ušetřit až 500 kg plastu, které by skončily na skládce, v nejlepším případě rozdrcené a znovu použité.

Produkty Lifesaver jsou navíc vyráběny v Británii. Tím, že firma vyrábí komponenty blíže továrně, výrazně pomáhá snižovat uhlíkovou stopu. Cestovní vodní filtry jsou vyrobeny tak, aby vydržely a filtrační vložky jsou vyměnitelné a recyklovatelné.

Lifesaver nám všem slibuje: "I když stále existují oblasti, kde se můžeme zlepšit, budeme i nadále zavádět postupy, které dále snižují naši uhlíkovou stopu jako podnikání a pomáhají chránit naše životní prostředí." A my jsme za to rádi.

V případě potřeby doporučujeme se podívat na oficiální Youtube kanál LifeSaver, kde najdete spoustu tutoriálů, návodů a tipů ohledně údržby vašeho nového nebo stávajícího filtru LifeSaver - https://www.youtube.com/@lifesaverwaterpurifiers/videos

Podobné produkty

Vodni Cestovni Filtr Sawyer Sp2129 Micro Squeeze Filter System 1032 5
1 379 Kč
1 450 Kč (–4 %)

Vodní cestovní filtr SAWYER SP2129 MICRO Squeeze Filter System - ideální filtr na cesty a expedice, odfiltruje bakterie i prvoky, vysoká rychlost filtrace, jednoduché čištění, mimořádně skladný a...

SAW-SP2129
Lifesaver Liberty 4215 1
2 961 Kč

Filtrační a čistící láhev na vodu. V případě odříznutí od spolehlivého zdroje čisté vody vám láhev LifeSaver Liberty zajistí přísun tekutin z přírodních zdrojů, jako jsou řeky, rybníky, jezera a...

UUAG100101
Lifesaver Cube 4191 3
Lifesaver Cube
Momentálně nedostupné
3 501 Kč

Vodní filtr LifeSaver Cube byl navržen ve spolupráci s Oxfam jako dokonalé řešení problémů s dodávkami pitné vody při přírodních či humanitárních katastrofách. Využití najde ale u všech...

NUAG100101
Lifesaver Kanystr 20K 4206
7 731 Kč

Robustní přenosný filtr a čistič na vodu Lifesaver Kanystr je schopný filtrovat 20 000 litrů vody, ze které okamžitě odstraní viry, mikroorganismy a bakterie. Kanystr pojme až 18,5 litru najednou....

+ další
0UAG100101