Co si sbalit do Thajska a jiných exotických zemí

Svoboda cestování je jedna z nejkrásnějších věcí, které může člověk zažít. Při cestování do tropických zemí jako je Thajsko a jiné země Asie, Jižní Ameriky, Afriky a jiných exotických zemí, je vždy dobré počítat s odlišnou kulturou a víceméně odlišnými produkty než na jaké jsme v Evropě zvyklí. Před cestou vždy berte v úvahu povolenou hmotnost zavazadla do letadla a zohledněte, zda-li se jedná o pobyt v hotelovém resortu, nebo jestli budete trávit dovolenou na cestě.

Cestu již máte zařízenou, a tak jako první se vydejte ke svému obvodnímu lékaři a zeptejte se na očkování proti tropickým nemocím. Souběžně s očkováním si nezapomeňte zjistit, jestli nepotřebujete potřebná víza pro vstup do dané země. Často Vám je vyřídí cestovní kancelář se kterou cestujte, specializovaná firma nebo si najděte na internetu nejbližší ambasádu dané země. Může stát, že ambasáda nebude v ČR, ale například v Německu v Berlíně. Neznamená to ale, že budete muset až do Berlína. Většinou lze vše vyřídit na dálku. Další možnost je vstup přes "tranzitní" zemi. Například letět do Thajska, tam si vyřídit potřebná víza a následně pokračovat v cestě.

Zavazadla volte s ohledem na zvolený typ cesty. Do hotelu není problém vzít kufr, ale pokud plánujete časté přesuny, klasická krosna je mnohem vhodnější. Rovněž je vhodné velké zavazadlo doplnit nějakým malým a skladným na menší výlety po okolí. Doporučuji ledvinku nebo lehký skládací batoh, který se vejde všude. Praktická je také bezpečnostní kapsa, kterou lze nosit pod oblečením, a do které můžete schovat cennosti jako peníze, platební karty nebo cestovní pasy. Pokud necháváte zavazadla někde bez dozoru, můžete využít zamykatelné bezpečnostní sítě. Do sítě uložíte zavazadlo a pomocí ocelového lanka pak síť uzamknete k pevnému bodu, například vodovodní trubce, přimontované noze od stolu, apod.

Oblečení volte raději lehčí a ve více vrstvách. Do tropických oblastí je vhodnější brát lehčí trička i mikiny a samozřejmě nepromokavou bundu nebo pončo. Lehčí oblečení zabere méně místa a je pro nošení variabilnější. Můžete ho sundávat a nandávat podle toho, jaké počasí potkáte. Déšť, vlhko, teplo, zima. Počítejte se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, takže berte oblečení, které lehce schne. Raději proto doporučuji umělé vlákna než bavlněné oblečení. Samozřejmě záleží na osobních preferencích.

Před cestou do exotických zemí je vhodné se připravit na vyskytující se obtížný hmyz. Pokud cestujete mimo hotelové resorty, důrazně doporučuji mít s sebou také sbalenou lékárničku se základní výbavou. Lékárničku můžete koupit hotovou nebo si jí seskládat sami. Do lékárničky rovněž přibalte repelent, odpuzovač hmyzu, popřípadě vhodnou moskytiéru.

Plánujete delší expedici po tropických oblastech? Nezapomeňte si přibalit mačetu na prosekávání hustým porostem, malý rychleschnoucí ručník nebo solární nabíječku s powerbankou.

Chybí Vám nějaké v článku nějaké informace nebo potřebujete poradit? Napište nám.

Přeji Vám úžasné cestování plné nových zážitků.

Jakub z OUTDOORSTUFF.cz